Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití toho e-shopu. Pokud budete nadále prohlížet tento e-shop, s použitím cookies souhlasíte.

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás.
tel: +420 702 846 070
slepto@slepto.cz

   

    

 

 


20. 03. 2018

Lepení plastových lišt na automobily pomocí oboustranné lepicí pásky

Stále častěji nám píšete nebo voláte s žádostí o radu, která oboustranná páska je vhodná k přilepení plastové ochranné lišty na auto. Napsali jsme krátký článek s doporučením vhodné pásky.

 

K přilepení ochranné plastové nebo nerezové lišty na auto doporučujeme použít akrylovou gelovou oboustrannou pásku a to z několika důvodů. Akrylová páska má vysokou teplotní odolnost od -40°C do +160°C a výborně odolává povětrnostním vlivům. Díky své gelové struktuře je velmi pružná a výborně výrovnává teplotní dilatace, tedy různorodou roztažnost nestejných materiálů vlivem tepla. Akrylová oboustranná páska také odolává vodě a většině chemikálií, takže nevadí například ani návštěva myčky.

Rozhodně neodporučujeme lepit lišty klasickou pěnovou páskou, protože klasická montážní pěnová páska je tvořena nosičem, nejčastěji z PE nebo PUR pěny, který je opatřen lepidlem. A právě tento nosič bývá ve většině případů místem, kde spoj selže. Pěnová páska díky struktuře pěny nemá dostatečnou odolnost, pevnost a ani trvanlivost a proto není na tuto aplikaci vhodná. Lepený spoj by dříve či později selhal.

 

K přilepení plastové lišty na auto doporučujeme použít například tyto akrylové pásky. 

AG116 - akrylová oboustranní lepicí páska

AG114 - akrylová oboustranná lepicí páska

 

Pro maximální pevnost pásky doporučujeme použití primeru.

Nezapomeňte si přečíst náš návod na lepení akrylových pásek, abyste dosáhli požadované pevnosti a spokojenosti.

 

Pokud máte nějaké další dotazy neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.