Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití toho e-shopu. Pokud budete nadále prohlížet tento e-shop, s použitím cookies souhlasíte.

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás.
tel: +420 702 846 070
slepto@slepto.cz

   

    

 

 


PROČ VÁM NEDRŽÍ OBOUSTRANNÁ LEPÍCÍ PÁSKA

Známe to asi všichni, přilepíme si v koupelně držák na ručníky, nebo v kuchyni držák na nože, vše vypadá perfektně a pevně a za pár hodin slyšíme rámus a ručníky, nebo nože jsou na zemi. Bohužel, není to chyba oboustranné lepící pásky, ale jen a jen naše. Nejčastější chyba bývá v tom, že jsme nedodrželi správný technologický postup. Buď jsme lepené materiály správně neočistili, neodmastili a nebo jsme moc brzy zatížili lepený předmět. Ještě je zde samozřejmě i možnost, že jsme měli prošlou lepící pásku, ale v tomto případě nám nepomůže ani správně očištění povrch.

Pamatujte se, že všechno má svůj postup a také čas. Základem lepení čehokoli je dodržení správného technologického postupu. Správný technologický postup je popsaný o pár řádků výše, takže tuto část vypustíme. Pokud dodržíme správný postup lepení a přilepíme si již zmíněný držák, nebo cokoliv dalšího, je nesmírně důležité, abycho, hned lepený spoj nezatěžovali. Oboustranná lepící páska potřebuje určitý čas, aby dosáhla své maximální pevnosti a do nosného materiálu se pořádně ''zakousla''. Pokud oboustrannou lepící pásku zatížíme příliš brzy po přilepení, nikdy lepený spoj nedosáhne výsledné pevnosti a téměř vždy spoj selže. Doporučujeme abyste nechali lepený spoj minimálně 24 hodin nezatížený, aby se oboustranná lepící páska správně ''zakousla'' do lepeného materiálu a mohl tak vzniknout opravdu pevný a trvanlivý spoj.

Další důvod přoč Vám nedrží oboustranná lepící páska může být také špatným výběrem vhodného typu lepící páska, nebo tloušťky lepící pásky. Před výběrem oboustranné lepící pásky, bychom si měli položit 6 základních otázek, abychom dokázali správně zvolit ten nejvhodnější typ oboustranné lepící pásky. Častý problém bývá, když lepíme materiály s nízkou povrchovou energií. Tyto materiály jsou tzv. špatně lepitelné a je potřeba zvolit takový typ oboustranné lepící pásky, která je přímo určena a konstruována na lepení materiálu s nízkou povrchovou energií.