Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
05.02.2020
Návod na lepení lepicích pásek
Přečtěte si jednoduchý technologický postup, který využijete při vzájemném slepování dvou povrchů z různých materiálů. Lepit je možné kovy, sklo a dře... číst celé
Zobrazit všechny články

 

 

  1. Úvod
  2. PROČ VÁM NEDRŽÍ OBOUSTRANNÁ LEPÍCÍ PÁSKA
PROČ VÁM NEDRŽÍ OBOUSTRANNÁ LEPÍCÍ PÁSKA

Známe to asi všichni, přilepíme si v koupelně držák na ručníky, nebo v kuchyni držák na nože, vše vypadá perfektně a pevně a za pár hodin slyšíme rámus a ručníky, nebo nože jsou na zemi. Bohužel, není to chyba oboustranné lepící pásky, ale jen a jen naše. Nejčastější chyba bývá v tom, že jsme nedodrželi správný technologický postup. Buď jsme lepené materiály správně neočistili, neodmastili a nebo jsme moc brzy zatížili lepený předmět. Ještě je zde samozřejmě i možnost, že jsme měli prošlou lepící pásku, ale v tomto případě nám nepomůže ani správně očištění povrch.

Pamatujte se, že všechno má svůj postup a také čas. Základem lepení čehokoli je dodržení správného technologického postupu. Správný technologický postup je popsaný o pár řádků výše, takže tuto část vypustíme. Pokud dodržíme správný postup lepení a přilepíme si již zmíněný držák, nebo cokoliv dalšího, je nesmírně důležité, abycho, hned lepený spoj nezatěžovali. Oboustranná lepící páska potřebuje určitý čas, aby dosáhla své maximální pevnosti a do nosného materiálu se pořádně ''zakousla''. Pokud oboustrannou lepící pásku zatížíme příliš brzy po přilepení, nikdy lepený spoj nedosáhne výsledné pevnosti a téměř vždy spoj selže. Doporučujeme abyste nechali lepený spoj minimálně 24 hodin nezatížený, aby se oboustranná lepící páska správně ''zakousla'' do lepeného materiálu a mohl tak vzniknout opravdu pevný a trvanlivý spoj.

Další důvod přoč Vám nedrží oboustranná lepící páska může být také špatným výběrem vhodného typu lepící páska, nebo tloušťky lepící pásky. Před výběrem oboustranné lepící pásky, bychom si měli položit 6 základních otázek, abychom dokázali správně zvolit ten nejvhodnější typ oboustranné lepící pásky. Častý problém bývá, když lepíme materiály s nízkou povrchovou energií. Tyto materiály jsou tzv. špatně lepitelné a je potřeba zvolit takový typ oboustranné lepící pásky, která je přímo určena a konstruována na lepení materiálu s nízkou povrchovou energií.

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

SLEPTO, s.r.o.

U Čertíka 220/11

370 10 České Budějovice

IČO: 03569110

DIČ: CZ03569110

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích, oddíll C, vložka 23160.

PROVOZOVNA

SLEPTO, s.r.o.

Pekárenská 255/77 ( areál Jihotrans )

370 04 České Budějovice

tel: +420 702 846 070

email: slepto@slepto.cz

Copyright © 2014 - 2021 SLEPTO, s.r.o. , Všechna práva vyhrazena