Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití toho e-shopu. Pokud budete nadále prohlížet tento e-shop, s použitím cookies souhlasíte.

PRODEJNA

SLEPTO s.r.o.
Strádova 938/6, 370 07 České Budějovice
tel: +420 380 428 666 , +420 702 846 070
slepto@slepto.cz
Provoz prodejny:
PO - PÁ : 8:00 - 15:00

   

    

 

 


JAK SPRÁVNĚ OČISTIT A PŘIPRAVIT POVRCH PŘED LEPENÍM

Všude se můžeme dočíst, že základem lepení je dodržení správného technologického postupu, ale ve většině případů už se nedozvíme, jak takovýto technologický postup vypadá.

V následujících krocích Vám popíšeme správný technologický postup před lepením

1)      Očištění a odmaštění

2)      Zdrsnění povrchu

3)      Znovu očištění a odmaštění

4)      Aplikování primeru ( vyžaduje-li to aplikace )

 

1)      Očištění a odmaštění – čistý a odmaštěný povrch je základ. Bez této skutečnosti můžeme lepit čímkoli, ale stejně to držet nebude. Nejideálnějším je na odmaštění isopropyl alkohol, nebo líh. Čištění a odmaštění provádějte vždy jedním tahem a vždy stejným směrem.

2)      Zdrsnění povrchu – zdrsnění povrchu nám pomůže odstranit hlubší nečistoty, které neodstranil isopropyl alkohol a navíc vytvoří lepší podmínky pro uchycení pásky. Na zdrsnění povrchu je vhodné brusné rouno.

3)      Opět očistíme a odmastíme – dalším krokem je znovu očistit povrch pomocí isopropyl alkoholu, protože po zdrsnění je povrch opět zamaštěný, zašpiněný apod. Opět čistíme jen v jednom směru a jedním tahem.

4)      Aplikování primeru - je nezbytně nutné, pokud chceme dosáhnout maximálně pevného spoje. Primer se aplikuje nejlépe filcem, který lehce namočíme v primeru a jedním tahem aplikujeme na místo, které chceme později lepit. Primer vytvoří na povrchu transparentní vrstvu, která zvýší povrchové napětí materiálu a tím pádem nám zlepší adhezi.